???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Гранти та стипендії » Новини» Міністерством культури визначені претенденти на одержання грантів Президента України у 2013 році версія для друку
Міністерством культури визначені претенденти на одержання грантів Президента України у 2013 році

 

Указом Президента України “Про державну підтримку культури і мистецтва в Україні» від 20.10.1998 року № 1152 засновано по три щорічні гранти Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та кінематографії, а також молодим письменникам для створення і реалізації творчих проектів.

 

На виконання вищезазначеного Указу та відповідно до вимог, передбачених Указом Президента України від 6 лютого 1999 року № 127 (зі змінами) «Про затвердження Положення про надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та кінематографії для створення і реалізації творчих проектів» Мінкультури України здійснено такі заходи:

·       у січні 2013 року на офіційному веб-сайті Міністерства та у газеті «Культура і життя» було розміщено оголошення про проведення конкурсу на одержання грантів Президентів України;

·       опрацьовано заявки та відповідні пакети документів від молодих діячів у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, молодих письменників і майстрів народного мистецтва;

·       проведено конкурсний відбір претендентів на одержання грантів.

 

Претенденти на одержання грантів Президента України визначаються на конкурсній основі Експертними комісіями, створеними Мінкультури. Рішення комісій подається на розгляд та затвердження колегії Міністерства культури.

 

До складів Експертних комісій Міністерства цього року увійшли провідні, знані як в Україні, так і за її межами фахівці, зокрема, – Герой України, народний артист України Мирослав Михайлович Скорик; заслужений діяч мистецтв Ігор Володимирович Щербаков; народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Ієрухімович Резнікович; заслужений діяч мистецтв України Євген Ігорович Шевченко; народний художник України, скульптор Наталія Михайлівна Дерегус-Лоренс.

 

26 лютого 2013 року відбулися засідання Експертних комісій з розгляду заявок для надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного та образотворчого мистецтва, а 28 лютого 2013 року – засідання Експертних комісій з розгляду заявок для надання грантів Президента України молодим письменникам і майстрам народного мистецтва, на яких було здійснено конкурсний відбір творчих проектів. Пропозиції Експертних комісій було подано на розгляд колегії Міністерства культури України.

 

Рішенням колегії Міністерства культури України від 5 березня 2013 року за № 03/02 рекомендовано подати до Кабінету Міністрів України наступні кандидатури претендентів на одержання грантів Президента України у 2013 році:

 

В галузі музичного мистецтва

1. Юсипей Роман Вікторович – баяніст, музичний оглядач, створення та презентації подвійного компакт-диску «Українська музика ХХІ сторіччя для баяну» на базі Львівської обласної філармонії, у розмірі 50’000 грн.

2. Бачул Тетяна Михайлівна – викладач теоретичних дисциплін, композиції та фортепіано, написання та організація постановки дитячого мюзиклу на базі Національної спілки композиторів України (м. Київ), у розмірі 93’660 грн.

 

В галузі театрального мистецтва

3. Бєлозоренко Владислава Валентинівна – режисер-постановник, здійснення постановки вистави «Свіччине весілля» за п’єсою Івана Кочерги на базі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, у розмірі 92’000 грн.

4. Бєльський Сергій Олександрович – режисер, здійснення постановки пластичної драми «Пер Гюнт» за мотивами драми Генріка Ібсена на базі Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», у розмірі 89’850 грн.

5. Матіїв Ігор Олегович – режисер-постановник, здійснення постановки вистави «Сліпий» за однойменною поемою Т.Г. Шевченка на базі Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру, у розмірі 96’957 грн.

 

В галузі образотворчого мистецтва

6. Білик Назар Миколайович – скульптор, створення скульптурної композиції «Контрформи» на базі Державного підприємства «Творчо-виробничий та навчально-дослідний центр розвитку сучасного мистецтва», у розмірі 147’200 грн.

7. Кудрявцева Катерина Петрівна – художник, створення серії живописних картин «Свято Івана Купала» на базі Державного підприємства «Творчо-виробничий та навчально-дослідний центр розвитку сучасного мистецтва», у розмірі 57’0000 грн.

8. Твєрітіна Юлія Євгеніївна графік, створення серії офортів на тканині «Українські релігійні міфи» на базі Державного підприємства «Творчо-виробничий та навчально-дослідний центр розвитку сучасного мистецтва», у розмірі 50’500 грн.

 

Молоді письменники

9. Герасим’юк Олена Сергіївна – письменниця, видання збірки поезій «Глухота» на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Терно-граф» (м. Тернопіль), у розмірі 30’000 грн.

10. Миколаєнко Алла Юріївна – письменниця, видання збірки поезій «Корекція зору» на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Терно-граф» (м. Тернопіль), у розмірі 30’000 грн.

11. Козаченко Ігор Іванович – письменник, видання роману «Чарівна казка» на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Терно-граф» (м. Тернопіль), у розмірі 40’000 грн.

 

Майстри народного мистецтва

12. Кляшторний Юрій Леонідович – майстер народного мистецтва, створення проекту «Клейноди» на базі Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ), у розмірі 42’000 грн.

13. Пілюгіна Ольга Євгеніївна – майстер народного мистецтва, створення проекту «Гетьманський килим» на базі Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ), у розмірі 40’000 грн.

14. Пожоджук Ольга Петрівна – майстер народного мистецтва, створення проекту «Народний жіночий стрій Київщини» на базі Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ), у розмірі 38’000 грн.


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей