???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Анонси» Відкривається виставка до 100-річчя від дня народження українсько-американського митця Якова Гніздовського версія для друку
Відкривається виставка до 100-річчя від дня народження українсько-американського митця Якова Гніздовського

29 травня о  18:00 в Національному художньому  музеї України відкривається  виставка ЯКІВ ГНІЗДОВСЬКИЙ, з нагоди 100-річчя від дня народження українсько-американського митця

 

Куратор: Данило Нікітін

 

Один із наймайстерніших графіків світу, Яків Гніздовський (Jacques Hnizdovsky, 1915 – 1985) здобув цілковите визнання і став надзвичайно шанованим у Сполучених Штатах, тоді як в Україні донедавна про нього було відомо невеликому колу знавців та поціновувачів. Почасти це можна пояснити тим, що Гніздовський залишив країну ще до того, як його талант розкрився повною мірою, а почасти тим, що за радянського режиму згадки про митця-емігранта були неприпустимі. І хоча становлення Гніздовського-художника відбувалося у Варшавській та Загребській академіях мистецтв, а слави він зажив у США – Гніздовський завжди підкреслював своє українське походження і був у центрі подій, пов’язаних з Україною.

 

 

Україна відносно недавно почала відкривати для себе Якова Гніздовського – тоді як в американському графічному мистецтві 20 століття гравюри художника вважаються одним із найцінніших і найоригінальніших звершень, адже вони виконані у надзвичайно складній техніці дереворізу, яку Гніздовський фактично повернув із забуття, надихнувшись мистецтвом Альбрехта Дюрера.

 

 

Стиль художника зазнав різних впливів: архетипічні мотиви рідного Поділля, японська та європейська гравюра, американський поп-арт, – і зрештою вилився в особливе трактування форм предметного світу. Гніздовський прагнув побачити й передати гармонію простих речей та ситуацій – з відтінком ніжної філософської іронії у ставленні до навколишнього світу. Так у мистецтві Гніздовського «легковажні» мотиви зростають до рівня високих тем, а серйозні викликають посмішку.

 

 

Твори Якова Гніздовського зберігаються у поважних колекціях світу, зокрема в Національному музеї американського мистецтва, Addison Gallery, Музеї образотворчого мистецтва в Бостоні, Музеї модерного мистецтва у Більбао, Картинній галереї Вінніпега, колекції Білого Дому, багатьох університетах та приватних колекціях.

 

 

На виставці до 100-річчя від дня народження митця в НХМУ представлені твори з колекцій: Національного художнього музею України, Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, Борщівського обласного краєзнавчого музею, Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» – колекція Омеляна Пріцака, Українського Католицького Університету, Посольства США в Україні; із приватних колекцій Павла Гудімова, Ігоря Гриніва, Ярини Ференцевич, Романа Ференцевича, Ліди і Петра Матіяшеків, Катерини і Віктора Ющенків, Марти Перейми.

 

Виставка триватиме  до 05 липня 2015

 

Прес-тур о 17:00 (акредитація для ЗМІ – 278 7454, namumuseum@gmail.com)


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей