???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Новини» Започатковано Українсько-шведську культурну ініціативу версія для друку
Започатковано Українсько-шведську культурну ініціативу

Міністерство культури України, Посольство України в Королівстві Швеція та громадська організація «Український Інститут у Швеції» започаткували Українсько-Шведську культурну ініціативу.

У Києві сторони підписали Меморандум, в якому задекларовано спільні цілі поглиблювати українсько-шведське співробітництво у галузі культури, здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу з метою популяризації української культури та мистецтва у Королівстві Швеція. Така співпраця сприятиме формуванню позитивного іміджу України та стимулюватиме інтерес до національної культури.

 

 

Документ підписали заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко та директор Інституту Наталя Пасічник.

 

 

«Міністерство культури вітає всі ініціативи, направлені на популяризацію української культури в Європі та в світі. Ми високо цінуємо зусилля структур громадянського суспільства, які беруть активну участь у цьому процесі. Для нас також важливо, щоб наші європейські партнери бачили, що українська культура відкрита до інтеграції у європейський культурний простір», - сказав Андрій Вітренко на зустрічі з представниками Українського інституту у Швеції.

 

Він нагадав, що Міністерство культури ініціювало створення Українського інституту Тараса Шевченка для просування української культури в світі. Над створенням концепції нової структури зараз працює урядова робоча група. Андрій Вітренко запросив представників Українського інституту у Швеції долучитися до цієї групи.

 

Наталя Пасічник розповіла про проекти, які реалізує в Швеції очолювана нею громадська організація та підтвердила, що шведське суспільство має зростаючий інтерес до України, її історії та культурного спадку. «Завдяки культурній дипломатії можна досягнути великих цілей. Україна – країна високої культури, але інформаційний простір ще далеко не наповнений знаннями про нашу історію, класичну музику, літературу», - констатувала Наталя Пасічник.

 

В рамках нової ініціативи шведське суспільство буде ознайомлене з українською культурою; надаватиметься підтримка проектам українських митців у Швеції, розвиватиметься співробітництво з Об’єднанням інститутів культури Європейських країн. Передбачається участь українських та шведських артистів у концертах класичної музики; організація днів української культури та музики, мистецьких і книжкових виставок, а також виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; показ українських кінофільмів; театральні гастролі; кросс-арт проекти; організація вивчення української та шведської мов; підтримка ініціатив і налагодження контактів, що сприятимуть організації та проведенню гастролей театральних, музичних та інших творчих колективів, а також окремих виконавців, зокрема, їхній участі у фестивалях, конкурсах та інших культурних акціях; переклад українських літературних творів.

 

Учасники Ініціативи сприятимуть обміну інформаційними матеріалами в ході проведення культурних заходів під егідою Ініціативи у таких сферах культури та мистецтва: кінематографія, література, музика, театр, танцювальне мистецтво, живопис, архітектура, дизайн та прикладне мистецтво.

 

ДОВІДКОВО: Український інституту у Швеції – громадська організація, яка займається проведенням культурних подій та благодійних акцій за участю українських митців у Швеції.

 


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей