???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Анонси» Чернігів запрошує на фестиваль живої історії слов'яно-скандинавської культури «Княжа брама» версія для друку
Чернігів запрошує на фестиваль живої історії слов'яно-скандинавської культури «Княжа брама»

24 - 25 липня в Чернігові відбудеться міжнародний фестиваль живої історії слов'яно - скандинавської культури «Княжа брама».

 

У рамках проведення фестивалю планується приїзд делегації Королівства Норвегія, в складі якої будуть учасники клубів історичного фехтування. Вперше в Чернігові на подібному заході будуть присутні справжні варяги клубу «AgderVikinglag»!

 

Також очікуються представники клубів військово-історичної реконструкції «Берсерк», «Сталевий Бук» із міста Чернівці, «Рарог» з Нової Каховки, «Варуфорс», «Кенугард», «Вевериця», «Кітеж», «Яртур» з Києва, «Град Кривецький» з Кривого Рогу. Планується приїзд гостей і з Республіки Білорусь. Звичайно ж, будуть широко представлені історичні реконструктори з Чернігова.

 

Основне дійство фестивалю відбуватиметься 25 липня:

- з 10:00 на Алеї Героїв відкриється містечко майстрів;

- 12:00 – 17:00 – на Алеї Героїв пройде виступ клубів живої історії та історичного фехтування, де всі бажаючі зможуть приміряти обладунки і спробувати свої сили;

- 14:00 – 17:00 – виступи творчих колективів;

- 19:00 – 22:00 – творча програма переміститься до табору учасників.

 

Варто підкреслити, що Чернігів належить до найдавніших міст Європи. Його історія сягає в глибину більше XIII століть. Уже в 907 році Чернігів згадується як друге місто Русі після Києва. Під час свого розквіту Чернігівське князівство мало територію, що за своїми розмірами не поступалася найбільшим країнам Європи.

 

Важливу роль у розвитку Чернігівського князівства зіграли представники скандинавських народів. Численні археологічні та письмові дані говорять про вагомий внесок, який залишили нормани у розвитку Давньоруської держави.

 

Навколо міста Чернігова знаходяться численні археологічні пам'ятники, що свідчать про перебування скандинавів на цій території, серед яких: Шестовиця, Виповзів, Листвен, Рогоща та інші.

 

Традиційно в місті Чернігові та регіоні проводяться численні фестивалі слов'яно-скандинавської культури, як «Коровель», «Київська Русь», «Листвен-фест», «Мстислав-фест».

 

Організаторами фестивалю «Княжа брама» виступають: управління стратегічного розвитку міста і туризму, управління культури та управління освіти Чернігівської міської ради спільно з клубом історичної реконструкції «Князь Чорний».

 

Інформація надана Департаментом культури і туризму,

національностей та релігій  Чернігівської  ОДА

 


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей